Visos naujienos

Vyriausybė pritarė pasiūlymui viešinti medikų ir farmacininkų bendradarbiavimą

2019 02 22

Šią savaitę Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui viešinti medikų ir farmacininkų bendradarbiavimą. Įsigaliojus pataisoms visi vaistų registruotojai ir jų atstovai privalės atskleisti informaciją apie bet kokią paramą medikams, gydymo įstaigoms ir farmacijos specialistams.

Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA), vienijanti 17 inovatyvių vaistų gamintojų Lietuvoje, jau anksčiau prisijungė prie Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacijos (angl. European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations – EFPIA) iniciatyvos ir nuo 2016 metų savanoriškai skelbia duomenis apie inovacijų pažangai būtiną bendradarbiavimą su medikais.

„Mūsų asociacijos narės jau kelerius metus viešai skelbia bendradarbiavimo su Lietuvos medikais, sveikatos srities organizacijomis apimtis. Sveikatos specialistų ir farmacijos pramonės bendradarbiavimas pirmiausia yra skirtas pagerinti pacientų gyvenimą, tad sprendimas patvirtinti šias įstatymo pataisas yra sveikintinas ir labai svarbus, nes sektoriaus skaidrumas didina visuomenės pasitikėjimą“, - sako Agnė Gaižauskienė, IFPA direktorė.

Lietuvoje bendradarbiavimo vertes iki šiol savanoriškai skelbė apie 40 farmacijos kompanijų, kurias vienija IFPA, Vaistų gamintojų asociacija (VGA) ir kitos organizacijos. Jos įsipareigojo tai daryti 2016 metais pasirašydamos Atskleidimo kodeksą, siekdamos didesnio skaidrumo.

„2017 metų duomenimis, Atskleidimo kodekso besilaikančios kompanijos Lietuvoje investavo daugiau kaip 11 milijonų eurų. Šias lėšas kompanijos skyrė klinikiniams tyrimams, mokslinėms konferencijoms, kitoms veikloms, kurios prisideda prie gydytojų kvalifikacijos kėlimo. Šiuo metu yra kuriama apie 7000[1] naujų vaistų, tad bendras darbas yra būtinas norint pagerinti ligų prognozę, sergančiųjų gyvenimo kokybę, didinti inovatyvių gydymo metodų prieinamumą Lietuvos pacientams“, - tegia A. Gaižauskienė.

Pasak jos, pritarusi Farmacijos įstatymo pataisoms Vyriausybė dar labiau padidins sektoriaus skaidrumą, kuris yra sklandaus visuomenės sveikatai būtino medicinos progreso pagrindas.

Apie Inovatyvios farmacijos pramonės asociaciją (IFPA) 

Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA) veiklą pradėjo 1997 m. spalį. Šiuo metu IFPA priklauso 17 narių – inovatyvių farmacijos kompanijų ir jų atstovybių, registruotų Lietuvoje. Tai bendrovės, kuriančios naujus, patentinius vaistus ir propaguojančios etinius veiklos principus. 2017 m. IFPA narės investavo 41,4 mln. eurų, kurie buvo skirti klinikiniams tyrimams, socialiniams projektams ir edukacijai bei mokesčiams Lietuvoje. Nuo 2004 m. IFPA yra Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacijos (EFPIA - European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations) narė.

Plačiau apie asociaciją: www.ifpa.lt

 

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.