Visos naujienos

Vėžio diagnozė Jurgitą paskatino nuo tokio likimo apsaugoti dukrą

2019 06 14

Jurgita Tamulytė-Blinkevičienė gimdos kaklelio vėžio diagnozę išgirdo sulaukusi vos 30 metų. Tuo metu dukrą auginančiai vilnietei buvo paskirtas drastiškas gydymas – chirurginė intervencija, kurios metu moteriai buvo pašalinta gimda. Jurgita sako, kad ši diagnozė dar labiau sustiprino jos nuomonę apie galimybę apsisaugoti nuo pavojingos ligos, todėl pasirūpins, kad jos vienuolikmetei dukrai ateityje netektų su tuo susidurti.

Prieš ketverius metus, pajutusi pirmuosius simptomus, bylojančius apie gimdos kaklelio vėžį, Jurgita atliko tyrimus, kurie patvirtino grėsmingos onkologinės ligos diagnozę.

„Pajutau, kad kažkas negerai, atrodė, jog organizmas pats siunčia signalus, todėl nuvykau pas ginekologę reguliariai patikrai. Kadangi visuomet tvarkingai tikrinuosi savo sveikatą, ligą pavyko nustatyti dar ankstyvoje stadijoje. Tyrimų metu paaiškėjo, kad darinys labai agresyvus, todėl buvo paskirtas drastiškas gydymas – gimdos pašalinimas kartu su gimdos kakleliu“, – prisimena Jurgita.

Šiandien moterys Lietuvoje turi galimybes apsisaugoti nuo šios grėsmingos ligos, kurių neturėjo Jurgita, kuomet jai buvo diagnozuotas vėžys. Nuo Žmogaus papilomos viruso (ŽPV), sukeliančio gimdos kaklelio vėžį, apsaugančiomis vakcinomis dabar gali pasinaudoti kiekviena šalies moteris, o 11 metų mergaitėms nuo 2016 metų skiepai yra kompensuojami. Jurgita įsitikinusi, kad pasirūpins, jog dukrai ateityje netektų susidurti su šia onkologine liga.

„Labai laukiau vakcinų nuo ŽPV kompensavimo, kad galėčiau apsaugoti savo dukrą. Netrukus jai sueis 11 metų ir esu tikrai apsisprendusi ją paskiepyti, net jei tai būtų mokama. Mano pačios patirtis be abejonės suformavo tokį požiūrį, kad jeigu galime apsisaugoti nuo tokių pavojingų ligų – būtina tai padaryti“, – tikina moteris.

Daugiau apie tai – Lrytas.lt.

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.