Visos naujienos

Tyli vyriška liga: laiku nepastebėjus pavojinga gyvybei

2020 10 21

Kasmet Lietuvoje fiksuojama apie 2,5 tūkst. prostatos vėžio atvejų. Nors šiuo metu, laiku pastebėta, liga sėkmingai gydoma, deja, labai dažnai vyrai kreipiasi jau su įsisenėjusia ligos stadija ir apie 500 pacientų pagydyti nepavyksta. Vienas didžiausių šios ligos iššūkių: pradinėse stadijose ji sunkiai pastebima ir bene vienintelis patikimas būdas ją aptikti – profilaktinis patikrinimas. 

Ligos pradžią pastebėti sunku

„Prostatos vėžio diagnozė nereiškia mirties nuosprendžio, nes yra naudojami labai progresyvūs gydymo būdai, kai operacijos pasekmės būna minimalios ir palyginti greitai atsistatoma. Tačiau yra vienas „bet“. Visa tai galioja, jei liga pastebima laiku“, – sako dr. Albertas Čekauskas, Santaros klinikų Urologijos skyriaus vedėjas. 

Prostatos vėžys yra dažniausiai vyrams nustatoma onkologinė liga Europoje, o pagal mirtingumo rodiklius rikiuojasi 5–6 vietoje. Tačiau skirtingai nuo kitų ligų, prostatos vėžys yra labai klastingas, nes pirmose jo stadijose vyrai nejunta jokių simptomų.

„Kai kurie vyrai gali jausti apsunkintą norą šlapintis ar panašiai, tačiau tokie simptomai panašūs ir į gerybinio prostatos išvešėjimo simptomus, o tai vyresnio amžiaus vyrams pasitaiko dažnai, tad tikrai daug žmonių nemano, kad nutiko kažkas bloga“, – pasakoja A. Čekauskas.

Blogiausia yra tai, kad tuomet, kai pasirodo prostatos vėžio simptomai – padažnėjęs, kartais skausmingas šlapinimasis, kraujavimas šlapinantis, kaulų skausmai, reiškia, kad liga jau progresavusi ar net išplitusi po visą kūną ir gydymas bus sudėtingas ir nebūtinai sėkmingas.

Daugiau apie tai - naujienų portale delfi.lt

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.