Visos naujienos

Plaučių vėžiu sergantis vyras: ligą suvaldyti padėjo klinikiniai tyrimai

2019 02 13

Šiandien daugelis žmonių vis dar kraipo galvą išgirdę žodžius „klinikiniai tyrimai“. Vieniems jie byloja apie naujas gydymo galimybes, kitiems – vis dar gajus stereotipas, siejamas su bandomaisiais triušiais. Plaučių vėžiu sergantis Algirdas sako, kad iki kvietimo dalyvauti klinikiniame tyrime, nieko nebuvo apie tai girdėjęs, tačiau dabar supranta, kad šiuo metu ligos eiga stabili tik dėl dalyvavimo šiame tyrime.

Šiandien ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje nebūtų nei vieno vaistinio preparato, jeigu neatsirastų žmonių, norinčių, galinčių ir tinkančių dalyvauti klinikiniuose tyrimuose. Inovatyvi medicina sparčiai žengia į priekį ir klinikinių tyrimų metu atranda naujas galimybes gydyti bei suvaldyti daugybę sudėtingų ligų.

Mokslinis tyrimas, atliekamas dalyvaujant žmonėms, padeda rasti veiksmingesnius ir saugesnius žmonių gydymo ar sveikatos stiprinimo būdus.

Keturiais etapais vykstantys klinikiniai tyrimai vidutiniškai trunka apie 10 metų ir yra vykdomi pasauliniu mastu – daugelyje pasaulio šalių, dalyvaujant tūkstančiams pacientų. Nors jie griežtai prižiūrimi, daugeliui žmonių vis dar kelia nemažai dvejonių.

„Vis dar egzistuoja nemažai stereotipų kalbant apie klinikinius tyrimus. Žmonėms trūksta informacijos, jie nežino, kad yra nueinamas ilgas kelias iki kada klinikinį tyrimą jau leidžiama atlikti su žmonėmis. Šie tyrimai griežtai reglamentuojami ir lydimi daugybės reikalavimų, tačiau svarbiausia, kad klinikiniai tyrimai pacientams suteikia galimybę gydytis pačiais naujausiais preparatais. Svarbu suprasti, kad klinikinis tyrimas pradedamas tik tuo atveju, jei numatoma jo nauda yra didesnė už galimą riziką“, – tikina Agnė Gaižauskienė, Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA) direktorė.

Daugiau apie tai – 15min.lt.

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.