Visos naujienos

Plaučių vėžio gydymas Lietuvoje: kada pasivysime Europą?

2019 08 30

Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1,5 tūkst. naujų plaučių vėžio atvejų. Nors pasaulinės sergamumo tendencijos visame pasaulyje išlieka gąsdinančios, mokslo pažanga teikia vilties. Proveržį sukėlusi imunoterapija kaip pirmos eilės gydymas jau taikomas daugelyje pažangių Europos Sąjungos (ES) šalių, tačiau Lietuvoje situacija išlieka dvejopa ir kelia klausimą – kada pasivysime Europą? 

Plaučių vėžys yra klastinga liga, kurios simptomai dažniausiai pasireiškia vėliau, kuomet liga yra pažengusi. Tokiais atvejais operacijos, chemoterapija ar spindulinis gydymas yra mažai veiksmingi, todėl svarbu užtikrinti inovatyvių gydymo metodų prieinamumą, kurie padėtų plaučių vėžiu sergantiems pacientams valdyti ligą ir pasiekti efektyvių rezultatų.

Šiandien vienu efektyviausių gydymų laikoma imunoterapija ankstesnius gydymo metodus pranoko ne tik dėl efektyvių rezultatų – didesnių pacientų išgyvenamumo rodiklių, bet ir žymiai geresnės sergančiųjų savijautos gydymo metu.

„Daugelis klinikinių tyrimų ir kasdienė klinikinė praktika įrodė, kad imunoterapija yra žymiai efektyvesnis ir saugesnis gydymas nei chemoterapija. Imunoterapija labai gerai toleruojama, nepageidaujami poveikiai reti, o jei pasitaiko – lengvai valdomi. Pacientas kelis metus gali gydytis efektyviais imunoonkologiniais vaistais be nepageidaujamų, chemoterapiniam gydymui būdingų, poveikių“, – sako Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos profesorius Marius Žemaitis.

Nobelio premija apdovanotos imunoterapijos esminis skirtumas nuo ankstesnių gydymo metodų yra tas, kad ji tiesiogiai neveikia vėžinių ląstelių, o suaktyvina organizmo imuninę sistemą, kuri atpažįsta vėžines ląsteles ir gali su jomis kovoti.

„Taikant imunoterapiją, žymiai prailgėja pacientų išgyvenamumas, dėl aktyvintos ir nuolat priežiūrą atliekančios imuninės sistemos daliai sergančiųjų stebimas ilgalaikis efektas, taip pat pagerėja gyvenimo kokybė“, – teigia profesorius.

Daugiau apie tai – Delfi.lt.

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.