Visos naujienos

Nuolatinį skausmą kenčianti Sonata: nežinau, kodėl negaliu gauti reikalingų vaistų

2019 11 18

Kūną luošinančia sąnarių liga serganti Sonata jau keletą metų jaučiasi kaip aklavietėje. Gydymas, kuris galėtų padėti suvaldyti sunkią psoriazinio artrito formą, yra, tačiau biurokratinės kliūtys trukdo jį gauti. Sunkiai tramdydama ašaras moteris sako, jog myli savo šalį ir nenori būti našta nei valstybei, nei jai visuomet padedančiai mamai, tačiau kol kas nemato galimybių gyventi orų gyvenimą.  

Psoriazinis artriras yra autoimuninės uždegiminės kilmės liga, kuri gana dažnai yra diagnozuojama psoriaze (žvyneline) sergantiems pacientams. Įprastai šia liga suserga 30–55 metų žmonės, tačiau Sonatai liga pasireiškė sulaukus vos 19 metų.

„Jau daugiau nei 20 metų mane kankina ne tik sąnarių, bet ir viso kūno skausmai. Kiekvienais metais ligos sukelti sveikatos sutrikimai darosi vis ryškesni. Yra buvęs toks etapas, kuomet išvis sutriko judėjimo funkcijos. Tuo laikotarpiu man išgyventi padėjo mama – ji mane palaikė ne tik morališkai, bet ir suteikė visapusišką pagalbą apsitarnaujant apie save, nes pati nepajėgiau net atsikelti lovos“, – skaudžiausius ligos momentus prisimena moteris.

Daugiau apie tai – Delfi.lt.

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.