Visos naujienos

Nacionalinio sveikatos susitarimo (NSS) įvadinėje konferencijoje padėti pamatai jo turiniui

2023 02 15

Jaunųjų gydytojų asociacijos organizuotoje Nacionalinio sveikatos susitarimo (NSS) įvadinėje konferencijoje visų suinteresuotų šalių, tarp kurių ir Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA), deleguoti atstovai padėjo pamatus NSS turiniui.

Jaunųjų gydytojų asociacija ėmėsi iniciatyvos parengti Nacionalinio sveikatos susitarimo projektą, kurio pagrindinis tikslas – suburti visus sveikatos sistemos dalyvius, tai yra medikų organizacijų, pacientų, sveikatos politikos, švietimo sistemos, industrijos atstovus, politikus.

Įvadinės konferencijos metu jos dalyviai išsikėlė NSS projekto tikslus ir viziją.

„Visa sveikatos sistema turi tiksliai žinoti savo kryptis, būti orientuota į žmogų – tiek pacientą, tiek mediką. Jaunųjų gydytojų asociacijos iniciatyva, kuri apjungia visas suinteresuotas šalis,  yra labai sveikintina, džiaugiamės būdami šio proceso dalimi“, – sako Jūra Smilgaitė, IFPA direktorė.

NSS procesas yra sudėtingas, apimantis svarbiausias su šalies sveikatos ateitimi susijusias sritis, įtraukiantis įvairių kompetencijų, hierarchijos lygmenų ir interesų dalyvius į atvirą, sisteminį ir konstruktyvų dialogą. Nuoseklus, logiškas, mokslu ir tarptautine praktika grįstas sisteminio dialogo procesas padės suderinti skirtingų interesų šalių poreikius, ieškoti bendrų sutarimo taškų. 

Šio proceso siekis – parengti nacionalinį dokumentą, deklaruojantį bendras nuostatas dėl ilgalaikės subalansuotos sveikatos politikos krypties. Vienu iš proceso tikslų taip pat laikytinas su sveikata susijusios teisėkūros stabilizavimas.

Daugiau apie NSS: https://www.sveikatossusitarimas.lt/

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.