Visos naujienos

Milijonai žmonių nežino, kad serga hepatitu C: kaip žinoti, ar nesate vienas iš jų?

2018 08 03

Medikai neabejoja, kad pradėjus naudoti inovatyvius vaistus hepatitas C išnyks, kaip išnyko raupai. Mokslininkams ištyrus hepatito C genomą ir sukūrus tiesiogiai virusą veikiančius antivirusinius vaistus, ši liga lengvai pagydoma per tris mėnesius, kai dar visai neseniai chemoterapijai prilyginamas gydymas trukdavo 12 mėnesių ir tik 40 proc. atvejų baigdavosi sėkmingai.

Tikslas – 2030 m. be hepatito C

„Visame pasaulyje 300 milijonų žmonių gyvena nežinodami, kad serga virusiniu hepatitu C. Minint pasaulinę hepatito C dieną Pasaulio Sveikatos organizacija kviečia visuomenę prisijungti prie pasaulinės kampanijos, skirtos ieškoti „trūkstamų milijonų“ (angl. “missing millions”) – žmonių, sergančių šia liga ir taip didinti ligos diagnozavimo atvejų skaičių. Inovatyvios farmacijos pramonė jau sukūrė efektyvius vaistus gydyti šią ligą, tad belieka surasti žmones, kuriems reikalingas gydymas ir taip mažinti ligos paplitimą“, - sako Agnė Gaižauskienė, Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA) direktorė.

Pasaulinė sveikatos organizacija 2015 m. iškėlė tikslą iki 2030 m. Europos Sąjungos (ES) šalyse išnaikinti hepatitą. „Šiuo metu Lietuva ES kontekste gydymo srityje atrodo labai gerai, bet mes neturime nacionalinės strategijos, kuri leistų ne tik gydyti, bet ir sistemingai siekti sunaikinti ligą, nors tokias strategijas jau turi daugelis ES valstybių, tarp jų ir mūsų kaimynai Latvija ir Lenkija“, - sako A. Gaižauskienė.

Daugiau apie tai – Delfi.lt

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.