Visos naujienos

Kūną sukaustanti liga: į nugaros skausmą nereikėtų numoti ranka

2018 10 12

Pajutę nugaros skausmą, daugelis linkę manyti, kad jį iššaukia didelis fizinis krūvis ir paprastai į tai nekreipia per daug dėmesio. Tačiau jauniems žmonėms jis gali byloti apie itin rimtą uždegiminę reumatinę ligą – ankilozinį spondolitą (Bechterevo ligą). Šios ligos diagnozę prieš penkerius metus išgirdusi vilnietė Rūta Grigienė pasakoja, kad sukaustymo ir skausmo lydima liga jai gydoma naujausiais vaistais. Šiandien Lietuvoje daugeliui pacientų yra skiriamas inovatyvus gydymas, kurio prieinamumas kasmet gerėja.

Ankilozinis spondilitas R. Grigienei smogė sulaukus 49-erių metų, kuomet moteris vieną naktį pajuto, kad nebegali pajudinti nugaros, o ryte nepajėgė atsikelti iš lovos. „Mane surakino. Skausmai buvo beprotiški, negalėjau net piršto pajudinti“, – pasakoja Rūta.

Pacientė prisimena, kad nuo tada stiprūs skausmai ją lydėjo visą laiką – iš pradžių nugaros, vėliau klubo arba rankos. Tais pačiais metais Rūtą užklupo antras sukaustymas – pritūpė ir nebegalėjo atsikelti, o kūno temperatūra pakilo iki 40 laipsnių.

Beveik metus trukusios diagnozės paieškos Rūtą atvedė iki reumatologo kabineto, kur ji išgirdo apie ankilozinį spondilitą: „Apie šią ligą niekada iki tol nebuvau girdėjusi. Tyrimai patvirtino diagnozę ir tada atsiguliau į ligoninę. Nors išeidama iš ligoninės sakiau, kad ligą nugalėsiu, dabar suprantu, kad ji per daug į mane įsikibusi“.

Daugiau apie tai – Delfi.lt.

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.