Visos naujienos

Klinikiniame tyrime dalyvavusi Vida: „Gydymas būtų kainavęs apie 45 tūkst. eurų“

2019 03 20

Hepatito C diagnozę prieš penkerius metus išgirdę pacientai žinodavo, kad tikimybė pasveikti – nedidelė, o gydymą lydinčius šalutinius reiškinius ištverdavo ne visi. Tačiau situacija pasikeitė, kai 2014 metais 20 Lietuvos pacientų tapo gydymo perversmo dalyviais. Viena jų – Vida Augustinienė, kuri žinojo, kad klinikinis tyrimas jai gali suteikti galimybę pasveikti.

Prieš keletą metų hepatito C diagnozę išgirdusią Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkę V. Augustinienę aplankė dvejopi jausmai. Moteris prisimena, kad pradžiugino nepasitvirtinę pirminiai kepenų vėžio įtarimai, tačiau nerimą kėlė dar vienos naujos ligos diagnozė šalia jau daugelį metų esančio cukrinio diabeto.

„Gerai, kad atsitiktinių tyrimų metu turėjau galimybę išsiaiškinti apie šią ligą, tačiau iš pradžių buvo baisu – negalėjau suprasti, kaip aš ja susirgau. Tik vėliau paaiškėjo, kad hepatitu C užsikrėčiau dar 1987 metais, kai man buvo perpiltas kraujas po pooperacinio kraujo užkrėtimo“, – prisimena V. Augustinienė.

Moteris pasakoja, kad apie užsikrėtimą virusu net neįtarė, nes nejautė jokių simptomų. Diagnozavus hepatitą C, Vida buvo supažindinta su tuo metu pacientams prieinamu gydymu interferono ir ribavirino deriniu, kuris nežadėjo gerų rezultatų. Vėliau ji sužinojo apie galimybę dalyvauti naujo vaisto, skirto hepatito C gydymui, klinikiniame tyrime. 

Daugiau apie tai – Delfi.lt.

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.