Visos naujienos

J. Smilgaitė: PSDF biudžete reikia tikslingai numatyti lėšų inovatyviems vaistams

2022 11 09

Seimo sveikatos reikalų komitete svarstytas 2023 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas. Posėdyje naujų vaistų kūrėjus ir gamintojus atstovavo ir sektoriaus poziciją išsakė Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA) direktorė Jūra Smilgaitė.

Kaip Sveikatos reikalų komitete teigė J. Smilgaitė, inovatyvios farmacijos sektorius junta, kad jų iššūkius politikai girdi.

„Inovacijų prienamumo ir moderniausių vaistų pasiekiamumo pacientams problema Sveikatos reikalų komitete yra žinoma. Sveikatos technologijų vertinimo proceso trikdžiai ir iššūkiai taip pat – ši problema pagaliau po truputį iš sąstingio išjudėjo“, – sakė J. Smilgaitė.

Kitąmet vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms numatoma skirti 579,582 mln. eurų, t.y. 9,3 proc. daugiau nei šiemet. Tačiau tai yra 31,3 mln. eurų mažiau, nei poreikis, kurį numatė PSDF biudžeto projekto rengėjai.

Todėl, pasak IFPA direktorės, siekiant efektyviausio rezultato, PSDF biudžetą reikėtų labiau detalizuoti.

„Skirstant PSDF biudžeto lėšas, reikia tikslingai numatyti konkrečiai inovatyvių vaistų kompensavimui skirtas lėšas. Tik taip bus galima užtikrinti geresnį inovatyvių vaistų prieinamumą mūsų šalies pacientams“, – teigė J. Smilgaitė.

Inovatyvių vaistų prieinamumas Lietuvoje vis dar išlieka vienas prasčiausių Europoje. Vokietijoje naujo vaisto vertinimas vidutiniškai trunka 4-5 mėnesius. Tuo metu Lietuvoje – apie 2 metus, nors įstatymuose numatyta naujo vaisto vertinimo trukmė – vos pusmetis. 

Šiuo metu vertinimo vis dar laukia apie 80 naujų vaistų paraiškų – daugiau nei pusė jų yra gyvybiškai svarbūs, onkologiniai vaistai.

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.