Visos naujienos

Interpolas konfiskavo milijonus nelegalių medikamentų

2017 09 28

123-ijose pasaulio šalyse, įskaitant Lietuvą, vykusios rekordinės Interpolo operacijos metu sulaikyta 400 nelegalia medikamentų ir medicinos įrangos prekyba užsiimančių asmenų bei konfiskuota daugiau nei 51 mln. JAV dolerių vertės potencialiai pavojingų medikamentų.
Operacijoje „Pangea X” dalyvavo 197 policijos, muitinės ir sveikatos apsaugos institucijos. Jos metu pradėta daugiau nei tūkstantis tyrimų, uždarytos 3584 interneto svetainės ir sustabdytas daugiau nei 3 tūkst. nelegalių medikamentų reklamų internete transliavimas, pranešė Interpolas.

23

Operacijos metu konfiskuotas rekordinis kiekis – 25 mln. – nelegalių ir padirbtų medikamentų. Tarptautinės operacijų savaitės, vykusios rugsėjo 12-19 dienomis, metu konfiskuota maisto papildų, skausmą malšinančių piliulių, vaistų nuo epilepsijos, tablečių erekcijos sutrikimams gydyti, raminamųjų medikamentų ir mitybos produktų.
Teisėsaugininkai tyrė ir kitas nelegalios prekybos medikamentais internete sritis – nesąžiningus domeno vardo registratorius, elektroninio mokėjimo sistemas ir pristatymo paslaugas. Buvo uždarytos ir socialinės medijos svetainės, nelegaliai reklamuojančios ar parduodančios neteisėtus medikamentus.

45

Nuo 2008 m. vykdomos operacijos „Pangea” rodo nuolatinį neautorizuotų ir nereguliuojamų vaistinių internete augimą.„Kadangi vis daugiau žmonių kasdien perka prekes, įskaitant vaistus, internetu, nusikaltėliai naudojasi šia tendencija, kad užsidirbtų, ir šiame procese rizikuoja žmonių gyvybėmis. Prekyba vaistais internetu yra nuolat augantis iššūkis teisėsaugai ir reguliuojančioms institucijoms”, – sakė Interpolo vykdomasis policijos paslaugų  direktorius Timas Morisas (Tim Morris).
Operacijos „Pangea” kovoja su nelegalių ir padirbtų medikamentų prekybos nusikalstamais tinklais ir didina visuomenės informuotumą apie potencialius pavojus, susijusius su medikamentų pirkimu internete.

 

Informacijos šaltinis: Respublika.lt

Nuotraukos: Interpolas

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.