Visos naujienos

Inovatyvių sprendimų retų ligų iššūkiams paieška – IFPA dalyvavo hakatone „Hospiton 2022“

2022 11 21

Lapkričio 18–20 d. medikai, farmacijos ir verslo atstovai, IT profesionalai, inžinieriai, teisės ekspertai ir jaunieji talentai susibūrė į ketvirtąjį sveikatos srities hakatoną  „Hospiton 2022“ ir jo kūrybinėse sesijose ieškojo inovatyvių sprendimų retų ligų keliamiems iššūkiams. 

Renginį organizavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos inovacijų vystymo  centras, o Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA) buvo viena iš pagrindinių rėmėjų. Liudvika Starkienė, IFPA valdybos narė ir Jolanta Zaikauskienė, Medicinos reikalų komiteto narė, atstovavo organizaciją, prisidėdamos prie mentorystės sesijų jauniesiems kūrėjams.

IFPA, remdamasi pagrindiniais savo tikslais – siekti, kad Lietuvos pacientams būtų prieinamas pats inovatyviausias ir efektyviausias gydymas – „Hospiton 2022“ rėmė „Inovatyvaus gydymo prieinamumo iššūkį“. Jam asociacija pasiūlė temas, apimančias efektyvų sveikatos duomenų tvarkymą ir prieinamumą pakartotiniam naudojimui, atveriant galimybes naujų technologijų, vaistų, biožymenų spartesniam įdiegimui.

Pasak valdybos narės L. Starkienės, „Hospiton rare diseases“ savaitgalis buvo įkvepiantis.

„Labai džiaugiausi, atstovaudama IFPA ir dalindamasi žiniomis būryje žmonių, kuriems rūpi retų ligų problematika. Man tai buvo ir išskirtinė mentorystės patirtis, kuri apjungta su tiek daug talentingų žmonių idėjų gali virsti realiais sprendimais pacientams“, – įspūdžiais dalijasi L. Starkienė.

Kaip teigia Medicinos reikalų komiteto atstovė J. Zaikauskienė, tokio pobūdžio renginiai – ne tik kūrybiška ir puiki vieta ieškoti inovatyvių sprendimų, siekiant pagerinti paciento ligos kelionę, bet ir atkreipti sveikatos priežiūros sistemos sprendimų priėmėjų ir visuomenės dėmesį į retų ligų iššūkių aktualumą.

„Hakatono formato renginiai  suteikia sąlygas jauniesiems talentams sugeneruoti ir išgryninti idėjas ir yra unikali platforma, sujungianti įvairių sričių mokslo ir praktikos ekspertus kartu ieškoti būdų, susikaupusioms sveikatos srities problemoms spręsti“, – sako J. Zaikauskienė.

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.