Visos naujienos

Inkstų vėžys: daugiau galimybių gauti individualizuotą gydymą

2021 06 18

Birželio 18-ąją minima Pasaulinė inkstų vėžio diena, skirta atkreipti dėmesį į onkologinę ligą, kuri kasmet visame pasaulyje diagnozuojama net 400 tūkst. žmonių. Pasak Agnės Gaižauskienės, Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos direktorės, daugelį metų neturėjome efektyvių gydymo metodų, kurie padėtų inkstų vėžiu sunkiai sergantiems pacientams. Tačiau šiandien situacija yra kardinaliai pasikeitusi.

Vienas tokių pacientų pats pajuto medicinos inovacijų pažangą, kai vos prieš mėnesį sužinojo, jog vaistai sunaikino išplitusias metastazes. 

Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, Lietuvoje kasmet nustatoma beveik 700 naujų inkstų vėžio atvejų. Didžiausias sergamumas šia onkologine liga pastebimas tarp 50-70 metų žmonių ir dažniau paliečia vyrus nei moteris.

Nors ankstyvoje stadijoje inkstų vėžys dažniausiai yra nesunkiai išgydomas, iki šiol Lietuvoje nebuvo plataus gydymo pasirinkimo pacientams, kuriems ligos stadija yra pažengusi. Tačiau visai neseniai situaciją pasikeitė, kai ir Lietuvoje buvo pradėtos taikyti naujosios terapijos, iki šiol plačiai taikytos kitos Europos šalyse. Jos atvėrė galimybes taikyti individualizuotą gydymą visų rizikos grupių pacientams.

Nuo devynių centimetrų auglio iki sunykusių metastazių

Vilnietis Leonas inkstų vėžio diagnozę išgirdo prieš ketverius metus – sulaukęs 54 metų. Vyras prisipažįsta, kad jeigu į gydytojus būtų kreipęsis anksčiau, pajutęs pirmuosius ligos simptomus, galbūt diagnozė būtų buvusi šiek tiek lengvesnė.

„Iš pradžių pastebėjau, kad šlapime atsirado kraujo, tačiau pirmą tokį atvejį ignoravau. Kai tai pasikartojo, pasakiau gydytojui, kuris paskyrė man ultragarso tyrimą, tačiau jo reikėjo laukti net keletą mėnesių. Belaukiant pasirodė dar daugiau kraujo, prasidėjo skausmai, tad kreipiausi tiesiai į Santaros klinikas. Ten ir išgirdau, kad kairiame inkste yra nemažas auglys, kuris siekė net 9 centimetrus. Taip pat sužinojau, kad yra ir metastazių“, – pasakoja Leonas.

Per pastaruosius ketverius metus vyrui buvo taikomi įvairūs gydymo metodai, atliktos net keturios auglio šalinimo operacijos, tačiau metastazės ir vėl išplisdavo. Nuo praeito rugpjūčio Leonas gauna taikinių terapiją, kuri nuo šių metų pavasario sunkiems pacientams jau skiriama kaip pirmos eilės gydymas. Vyras džiaugiasi, kad toks gydymas yra prieinamas Lietuvoje, o jo rezultatai teikia vilties.

„Prieš mėnesį paaiškėjo, kad medikai neberado metastazių, tai mane labai nudžiugino. Kadangi mane stipriai veikė šalutiniai reiškiniai, gydytojai sumažino man skiriamų vaistų dozę, tad savijauta žymiai pagerėjo. Galiu vėl grįžti į įprastą gyvenimą“, – sako vyras.

Išsamiau skaitykite čia.

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.