Visos naujienos

Hepatitą C išsigydžiusi Irena: 28 metus nejutau jokių simptomų

2019 08 02

Daugelis vis dar klaidingai mano, kad hepatito C virusas paliečia tik tuos, kurie turi žalingų įpročių. Tačiau 73 metų Irena Kazakauskaitė, visą gyvenimą propagavusi sveiką gyvenimo būdą, pernai išgirdo šios klastingos ligos diagnozę. Tokių kaip Irena Lietuvoje vis dar yra apie 2 proc., tačiau siekiama šį skaičių sumažinti ir iki 2030 m. eliminuoti hepatito C viruso infekciją.

Praėjusių metų pavasarį Irena, nejausdama jokių sveikatos sutrikimų, visai atsitiktinai sugalvojo apsilankyti pas savo šeimos gydytoją – tiesiog pasitikrinti sveikatos būklę. 

„Aš visada jaučiuosi gerai, organizmą nuolat stiprinu įvairiais būdais, tačiau sugalvojau, kad reikia pasidaryti „reviziją“ – atlikti įvairius tyrimus, nes paprastai niekada nesikreipdavau į gydytojus“, – prisimena Irena.

Pacientei buvo atlikti kraujo tyrimai bei vidaus organų echoskopija. Neilgai trukus moteris sužinojo, kad jai yra diagnozuotas lėtinis hepatitas C. 

„Iš pradžių nieko nesupratau, man buvo šokas – kaip, iš kur? Gydytoja paaiškino, kad iki 1993 metų Lietuvoje Kraujo centruose nebuvo atliekami donorinio kraujo hepatito C tyrimai, nes tiesiog tokių tyrimų nebuvo. Tuomet paaiškėjo, kad hepatito C virusu užsikrėčiau prieš 28 metus, kuomet po ginekologinės operacijos dėl nukraujavimo man buvo perpiltas kraujas“, – pasakoja moteris.

Hepatito C virusas pirmą kartą aprašytas 1989 metais, o pirmieji diagnostiniai rinkiniai, skirti kraujo testavimui dėl hepatito C viruso infekcijos JAV atsirado tik 1991 metais. Šie testai Lietuvos Kraujo centrus pasiekė tik 1993 metų pabaigoje. 

Irena sako, kad per beveik 30 metų nei karto nejautė lėtinio hepatito C simptomų, todėl net neįtarė, kad serga šia klastinga liga, kuri galėjo progresuoti į kepenų cirozę ar kepenų ląstelių vėžį. Inovatyvų antivirusinį lėtinio hepatito C gydymą gavusi Irena dabar jau yra sveika tačiau sako, kad nežinia, kaip viskas galėjo pasibaigti. 

Daugiau apie tai - 15min.lt.

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.