Visos naujienos

EFPIA atveria kelią ateities vaistams

2017 09 26

Rugsėjo pradžioje Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacija EFPIA, kurios nare yra Lietuvoje viekianti Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija IFPA, su naujų medikamentų vystymu dirbančius mokslininkus sukvietė į Briuselyje organizuotą konferenciją „EFPIA Rentrée 2017”.

 

Renginio dalyviai turėjo galimybę detaliai susipažinti su 6 novatoriškais gyvenimus keičiančiais gydymo būdais, o naudodamiesi virtualios realybės akiniais jie įsijautė į žmonių, gyvenančių su išsėtine skleroze ir sistemine raudonąja vilklige, patirtis.

1

Konferencijoje „Curevac” profilaktinių vakcinų srities vadovas Dr. Frank Bähner kalbėjo apie informacine RNR (angl. mRNR, messenger RNR) paremtų profilaktinių vakcinų potencialą ir naudą, kurią jos gali suteikti kylant pandemijoms. iRNR vakcinos yra ir veiksmingos, ir saugios. Dr. Bähner teigimu, „su iRNR – natūraliu sveikatos informacijos perdavėju – kūnas gali pats sukurti savo gydančius baltymus, jam tik reikia teisingos informacijos”.

2           3

Europos Alzheimerio demencijos prevencijos konsorciumo (EPAD, „European Prevention of Alzheimer’s Dementia Consortium”) koordinatorius Serge van der Geyten papasakojo apie šios organizacijos pasiektą progresą. EPAD šiuo metu kuria virtualų maždaug 24 tūkst. Europos žmonių registrą. Pusantro tūkstančio iš jų bus pakviesti dalyvauti naujų medikamentų, skirtų išvengti Alzheimerio demencijos, klinikiniuose tyrimuose.

„Merck” kiekybinės farmakologijos vadovas Alain Munafo kalbėjo apie klinikinių bandymų simuliacijų naudojimą siekiant sustiprinti gydymą išsėtine skleroze sergantiems pacientams. Jis pabrėžė savo ir ta pačia kryptimi dirbančių kitų mokslininkų misiją dalintis žiniomis ir kompetencijomis tam, kad tinkamai interpretuoti ryšius tarp išsėtinės sklerozės vaisto kladribino dozės, medikamento poveikio ir organizmo atsako į jį. Galutinis tikslas, A. Mufano teigimu, yra pasiūlyti geriausius įmanomus individualius gydymo sprendimus su optimaliomis dozėmis, dozavimo režimu ir etiketėmis.

4          5

Atsižvelgdamas į ES Pediatrijos reglamentą, Dr. Alastair Coupe iš „Pfizer” kalbėjo apie iššūkius, susijusius su vaikams skirtų medikamentų vystymu. Sakoma, kad „vaistai neveikia pacientams, kurie jų nevartoja”, todėl A. Coupe paaiškino, kas trukdo mokslininkams ir tėvams sukurti naujus būdus, galinčius paskatinti vaikus vartoti paskirtus vaistus ir laikytis nustatyto gydymo.

„Pharmamar Group” valdomos „Sylentis” mokslinių tyrimų ir plėtros direktorės Ana Isabel Jiménez teigimu, oligonukleotidai atstovauja naujovišką požiūrį atrandant naujus gydymo preparatus. Oligoterapijos patrauklumas slypi jos gebėjime keisti genų ekspresiją nekoreguojant pačių genų, tad ji gali būti panaudojama gydant platų genetinių ligų ratą.

2           3

„UCB” naujų sprendimų pacientams vadovas Luc Uylenbroeck aptarė būdus, kuriais jo kompanija kuria vertę pacientams. Jo teigimu, „UCB” viduje viskas prasideda nuo paprasto klausimo: „Kaip tai pakeis sunkiai sergančių žmonių gyvenimus?”. Kaip praktinį pavyzdį jis pateikė unikalaus švirkšto, „sukurto kartu su vartotojais ir skirto vartotojams”, vystymą.

EFPIA generalinė direktorė Nathalie Moll sakė: „mums buvo privilegija stebėti mokslo pažangą ir EFPIA priklausančių kompanijų mokslininkų ir tyrėjų aistrą, pasišventimą ir atsidavimą savo darbui”.

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.