Visos naujienos

Diagnozuotas prieširdžių virpėjimas: kaip apsisaugoti nuo insulto?

2018 11 19

Lietuvoje viena dažniausių mirtingumą lemiančių priežasčių vis dar išlieka širdies ir kraujagyslių ligos, kurioms priskiriamas ir insultas. Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, pernai nuo šios ligos mirė daugiau nei 5,3 tūkst. Lietuvos gyventojų. Medikų teigimu, kas trečias insultas įvyksta dėl neteisingo prieširdžių virpėjimo gydymo.

Žmonėms, kuriems diagnozuotas prieširdžių virpėjimas, rizika patirti insultą padidėja net iki 6 kartų, todėl būtina užtikrinti prevencinį jo gydymą kraują skystinančiais vaistais.

Nors pernai naujausi kraują skystinantys medikamentai buvo pradėti kompensuoti Lietuvoje, kol kas inovatyviausia insulto prevencija gali būti taikoma tik labai mažam pacientų skaičiui.

Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA) direktorė Agnė Gaižauskienė sako, kad inovatyvių vaistų atėjimas į Lietuvą – jau didelis žingsnis į priekį, tačiau reikia užtikrinti sklandesnį prienamumą.

„Inovatyvi medicina padarė didelį proveržį ne tik onkologijoje, bet ir daugelyje kitų medicinos sričių. Mokslo pažanga labai prisidėjo ir prie insulto gydymo progreso, ir prie jo prevencijos. Tačiau svarbu, kad nauji gydymo metodai ne tik pasiektų Lietuvą, bet ir būtų prieinami mūsų pacientams. Jei siekiame esminio proveržio gerinant Lietuvos pacientų sveikatą, reikia atsižvelgti į europines rekomendacijas“, – sako A. Gaižauskienė.

Daugiau apie tai – Lrytas.lt.

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.