Visos naujienos

Darbą pradėjo personalizuotos medicinos iniciatyvinė grupė

2022 04 07

Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA) iniciatyva sukurtas naujas personalizuotos medicinos partnerystės formatas – pacientų organizacijų, gydymo įstaigų ir farmacijos industrijos atstovai susibūrė į atvirą personalizuotos medicinos iniciatyvinę grupę. 

Ji bus atsakinga už dialogo su institucijomis plėtrą, personalizuotos medicinos principų sklaidą ir suvokimo apie šių principų vertę visuomenei bei pacientams didinimą. Taip pat bus siekiama prisidėti prie teisinės bazės ir reguliacinės aplinkos tobulinimo.

Personalizuotos medicinos iniciatyvinė grupė veiks kaip atvira, lankstaus formato organizacija, kryptingai plėtosianti veiklą nacionaliniu mastu.

Iniciatyvinė grupė suburta IFPA inicijuotos apskritojo stalo diskusijos metu, kurioje dalyvavo 17 savo sektorius atstovaujančių organizacijų atstovų. 

Susitikimo metu dalyviai taip pat aptarė IFPA komunikatą „Dėl Nacionalinio susitarimo įgyvendinant personalizuotos medicinos principus Lietuvoje“, dalijosi savo atstovaujamų institucijų pozicijomis, sutarė dėl Lietuvoje visuotinai vartotino personalizuotos medicinos apibrėžimo ir veiklos prioritetų. 

Bendru sutarimu, naudą visuomenei ir pacientui, apimančią suinteresuotųjų šalių partnerystę, platesnį visuomenės įtraukimą, pacientų bendruomenės edukaciją, bei naudos pacientui įgyvendinimą, nutarta laikyti pagrindiniu personalizuotos medicinos principų įgyvendinimo tikslu.

Personalizuotos medicinos principais siekiama, kad kiekvienam pacientui tinkamu laiku būtų skiriamas efektyviausias gydymas, todėl iniciatyvinė grupė į sprendimų priėmimo procesus sieks įtraukti ir pacientus. Taip pat rūpinsis pacientų duomenų atvėrimo ir klinikinių tyrimų pritaikymo klausimais. 

Personalizuotos medicinos apskritojo stalo diskusijos sprendimų santrauką ir personalizuotos medicinos iniciatyvinės grupės memorandumą rasite čia

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.