Visos naujienos

Apskrito stalo diskusija: Sveikatos technologijų vertinimo aktualijos Lietuvoje

2023 02 27

Praėjusią savaitę Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA) kartu su Gydytojų klinikinių farmakologų asociacija (GKFA) organizavo apskirto stalo diskusiją „Sveikatos technologijų vertinimo aktualijos Lietuvoje“.

Renginyje pranešimus skaitė užsienio svečiai – Prof. Wim Goettsch (Chair for Health Technology Assessment (HTA) of Pharmaceuticals, Ultrecht University, Netherlands),  ir Jan-Willem Versteeg (PhD candidate, Ultrecht University, Netherlands), apie sveikatos technologijų vertinimo (STV) modelį Lietuvoje diskutavo valdžios institucijų atstovai, IFPA ir GKFA nariai.

Kokybiškas ir gerai organizuotas sveikatos technologijų vertinimas yra labai svarbus, siekiant geresnių klinikinių rezultatų pacientams. O kai kuriems pacientams jų galima pasiekti tik turint galimybę naudotis naujausiomis technologijomis.

Šių metų sausio mėnesį Europos Sąjunga patvirtino sveikatos technologijų politiką, kurios esminė dalis – bendras klinikinis vertinimas, prasidėsiantis 2025 m.

Prof. Wim Goettsch pasidalijo įžvalgomis, kokios naujojo reglamento pasekmės laukia mūsų šalies pacientų ir kokią įtaką jie darys nacionaliniams procesams, ir kaip visos ES šalys – tiek didelės, tiek mažos – galėtų tuo pasinaudoti.

Daugybė naujų vaistų šiuo metu yra arba bus pradėti vertinti pagal STV, ir tai sunkūs laikai visoms pusėms: gydytojams, pacientams, gamintojams ir sprendimų priėmėjams, kurie ieško būdų, kaip tai išnaudoti ir taikyti praktikoje.

Jan-Willem Versteeg atskleidė pavyzdžių, kaip šalys bando sukurti inovatyvius mechanizmus, kad vaistai, apie kuriuos vis dar trūksta išsamių duomenų, būtų pritaikyti praktikoje.

Antroji diskusijos dalis buvo skirta aptarti neapibrėžtumus STV srityje. Lietuvos pavyzdžius ir kitų šalių patirtis pristatė GKFA atstovai Eglė Karinauskė ir Tomas Lasys, išreikšdami nuomonę, kad neapibrėžtumų yra ir bus kiekvienoje STV dalyje bei pakviesdami visas suinteresuotas šalis diskutuoti, kaip Lietuvoje būtų galima juos spręsti.

 

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.